Permalink:    
درباره پرونده
طراح و برنامه‌نویس: امیر فکرآزاد [ای‌میل]
طراح لوگو: رضا عابدینی [سایت] [ای‌میل]

نویسندگان:
Permalink:   بازگشت به فهرست مطالب این شماره
من این همه نیستم تا شماره‌ی بعد
اشکان خیل‌نژاد
«کتاب باید وارد زندگی مردم شود»

این سردبیر نسبتاً محترم مجله‌ی زرد پرونده که از قضا جوانکی بعضاً مرموز برای شما و کاملاً ملموس برای ماست (با نگاهی دوباره به جامدادی جدیدش) از اوایل این ترم طاقت‌فرسا مدام با لابه و زاری از راقم این سطور تقاضا می‌کرد تا راقم سطری در پرونده شوم که شاید مجله از این فلاکت در بیاید و من بتوانم با دستان توانمندم باعث «توفیق اجباری»اش گردم؛ ولی از آن‌رو که هیچ‌وقت این پسرک لپ‌گلی را جدی نمی‌گرفتم، یک گوش را دروازه می‌کردم و دیگری را در.

مدتی گذشت و باز از او التماس و اصرار و از ما امتناع و امتزاج و افتراق که وقت برای این کارهای بی‌مزد - خصوصاً برای آدم‌های بی‌لیاقت و هر‌جایی- ندارم! خدا را شکر از این گفته‌ی ما پند گرفت و مدت مدیدی دل‌شکسته گشت و رفت.

از بد روزگار سرو‌کله‌اش باز پیدا می‌شد و بعد از هر شماره‌ی پرونده – که حداکثر ۱ تا ۲ نفر از دوستان خیلی نزدیکش مطالعه و با میل و اشتیاق تمام اه و تف می‌کردند – با من تماس می‌گرفت و آویزانم می‌شد؛ تا این‌که ناگزیر شدم مدت اندکی «رد تماس بدم تو گوشیم».
بالاخره طاقت این همه تحقیر را نیاورد و روز موعود فرا رسید و حضوراً در دانشکده ما را حین بازی با دخترکان ملوس گیر انداخت و از روی خشم و غلیان جلوی آن ضعیفگان گفت آن‌چه را که نباید می‌گفت. و رسماً بهم فحش «خار پاره» را اطلاق کرد (قسمتی از خار که بسیار تیز است) و من هم از روی شرم دست‌به‌قلم شدم و حاصل این اراجیف شد...

در مورد این ستون چند نکته حائز اهمیت است:
۱: به‌هیچ‌وجه مطالب نو و آموزنده نخواهید خواند و ممکن است حتی گهگاه با فحاشی هم مزین گردد (علامت تعجب هم نمیذارم).
۲: در قسمت بالای ستون قصد کردم یک جمله‌ی نغز و بدیهی از بزرگان عالم قرار دهم.
۳: در آخر هم ارادت خود را با امضایی به ثبت می‌رسانم.

والحمدلله وحده و صلی الله محمد و
عترته و حسبنا الله و نعم الوکیل
ششم ذی‌الحجه ۱۴۲۹
اشکان خیل‌نژاد
نظرات (۱)