Permalink:    
درباره پرونده
طراح و برنامه‌نویس: امیر فکرآزاد [ای‌میل]
طراح لوگو: رضا عابدینی [سایت] [ای‌میل]

نویسندگان:
Permalink:   بازگشت به فهرست مطالب این شماره
دیوانگی در پیاده‌رو چگونه با ان‌ها کنار بیاییم-١
محمد میرزایی
منظورم از ان‌ها آدم‌هایی هستند که حقوق دیگران را رعایت نمی‌کنند. حقوق ساده‌ای مثل جای پارک ماشین یا نوبت بانک یا صف فروشگاه یا غیره. آدم‌هایی که توی پیاده‌رو متلک می‌اندازند یا توی خیابان جلوی ماشین شما می‌پیچند و حق تقدم را رعایت نمی‌کنند. هر انسانی در طول روز بارها موقعیت‌های این‌چنینی را تجربه می‌کند و مسلماً خواهد کرد. اتفاق‌هایی که به خودی خود کوچک‌تر از آنی هستند که بشود مطرح‌شان کرد یا فکری برای رفع‌شان.

ولی بعضی‌ وقت‌ها که عصبانی باشیم تحمل ان‌ها برایمان سخت می‌شود. ممکن است در مواجهه با آن‌ها کنترل خودمان را از دست بدهیم و یک دعوای حسابی راه بیفتد. و البته از آن‌جایی که ان‌ها خیلی بیش‌تر از آدم‌های ساده تجربه‌ی دعوا کردن دارند، بیش‌تر وقت‌ها در دعواها پیروز می‌شوند؛ مخصوصا‍ً اگر همراه دوستان‌شان باشند.

قضیه فقط این نیست. هر آدمی، هر چه‌قدر هم که خونسرد و خوددار و غیره باشد حدی دارد. اگر رودررو شدن با ان‌ها چندین بار در روز تکرار شود ملال‌آور می‌شود. مخصوصاً زمان‌هایی مثل شب عید که همه صبح تا شب توی خیابان‌ها چرخ می‌زنند و برخوردها بیش‌تر می‌شود.

در مواجهه با ان‌ها دو کار می‌شود کرد. یا باید سر هر مسئله‌ی ریزی مشغول دعوا کردن شد، یا این‌که از حق خود گذشت. اگر کسی به خاطر جای پارک و بد رانندگی کردنِ راننده‌ی کناری و سیگار کشیدن راننده تاکسی و صف سینما و ماجراهای مشابه جر و بحث کند، آخر شب با اعصاب خراب به خانه خواهد رفت. اگر هم بی‌خیال تمامِ حق‌های کوچکش شود باز هم در آخر شب حس خیلی خوبی نخواهد داشت.

مواجهه با ان‌ها کاری پیچیده است. نیاز به مهارت دارد...
نظرات (۱۰)