Permalink:    
درباره پرونده
طراح و برنامه‌نویس: امیر فکرآزاد [ای‌میل]
طراح لوگو: رضا عابدینی [سایت] [ای‌میل]

نویسندگان:
Permalink:   بازگشت به فهرست مطالب این شماره
previously on lost salute, michael emerson
محدثه
از وقتی مایکل امرسن جزو بازیگران اصلی لاست شده، هر سال کاندیدای دریافت امی بوده.

امی نقش مکمل مرد سال 2007 به تری اوکویین رسید، بازیگر نقش لاک، برای سیزن 3. لاک که رفت جایزه اش را بگیرد گفت گاهی وقتی توی جنگل وسط گل و شل داریم همدیگر را می‌زنیم و به هم شلیک می‌کنیم و چاقو پرت می‌کنیم، فکر می‌کنم چه می‌شد اگر ما هم یکی از ساکنین wisteria lane بودیم، می‌نشستیم شیرینی می‌پختیم و یکی از چک‌های آن‌ها را می‌گرفتیم. بازیگران دسپرت هاوس‌وایوز از خنده منفجر شده بودند. بعد گفت که در آن لحظه به یاد هم‌بازی‌های خودش می‌افتد، که great and glorious Michael Emerson به نمایندگی از آن‌ها در سالن حضور دارد، و آن‌وقت است که می‌فهمد چرا بهترین شغل جهان را دارد. great and glorious Michael Emerson نشسته بود و می‌درخشید و لبخندهای مایکل‌امرسن‌گونه می‌زد.

امی سال 2008 تقریبن مسلم بود که متعلق به مایکل امرسن است. در نظرسنجی tv.com که از ماه‌ها فبل از مراسم امی در جریان بود، بیش از 60 درصد از رأی دهنده‌ها معتقد بودند که امی آن سال را مایکل امرسن می‌برد. سیزن 4 هم به اعتقاد بسیاری از هواداران لاست بهترین سیزن برای بن بود،‌ ولی امی 2008 هم به امرسن نرسید. امی را Zeljko Ivanek برد، برای سریال damages، همان بازیگری که نقش رئیس و شوهر سابق جولیت را در لاست بازی می‌کرد.

outstanding supporting actor in a drama series در امی 2009، مایکل امرسن بود. وقتی اسمش را اعلام کردند، معلوم نبود که واقعن تعجب کرده یا دارد ادای آدمی را که تعجب کرده در می‌آورد. اول کند و با احتیاط از جایش بلند شد، به پله‌های سن که رسید دیگر تقریبن داشت می‌دوید. اعلام شد که این چهارمین کاندیداتوری و دومین امی امرسن است (اولی را برای سریال the practice گرفته بود). آن بالا که رسید، به‌جز saluteهایی که برای زنش و سایر کاندیداها و دست‌اندرکاران لاست فرستاد، جان کلام را هم گفت؛ این که باورش نمی‌شود یک روز رفته به هاوایی تا یک نقش مهمان را بازی کند و چهارسال بعد همان نقش تبدیل شده به نقش تمام زندگی‌اش. این اتفاقی بوده که کم‌وبیش برای خیلی از بیننده‌های لاست هم افتاده؛ این که بعد از یک مدت لاست دیدن یک روز با موجودی مواجه شدند که در تور روسو افتاده و به هیچ طریقی نمی‌شود فهمید چه‌کاره است و چه می‌خواهد، و سه سیزن بعد از آن به‌سختی می‌توانند به‌یاد آورند وقتی بن نبود چگونه لاست می‌دیدند، و طی چه فرایندی بن برایشان شده یکی از محبوب‌ترین‌ها و تأثیرگذارترین‌های لاست، یکی از مهم‌ترین آیکن‌های لاست.

امی، اسکار سریال‌های تلویزیونی‌ست، هم از لحاظ اعتبار و هم از لحاظ پرداختن به جنبه‌های ریز و درشت صنعت سریال. گلدن گلوب هم بخشی برای سریال‌های تلویزیونی دارد، ولی هم بسیار مختصرتر از امی است و هم مدل انتخاب‌ها به‌خصوص درمورد بازیگران، عامه‌پسندتر. مثلن جک و کیت لاست هر کدام یک بار کاندیدای دریافت گلدن گلوب بوده‌اند، ولی در امی به لاک و دزموند و بن بیشتر توجه نشان داده‌اند. در دسپرت هاوس‌وایوز، خانم مک‌لاسکی امی برده‌، نه مایک و سوزان. در آفیس، دوایت کاندیدای امی بوده، نه جیم. بازیگران نقش‌هایی مثل مایکل در آفیس، جک در 24،‌ نانسی در ویدز، لینت در دسپرت هاوس‌وایوز، دکتر هاوس و ... هم هستند که در هر دو طرف موفق بوده‌اند. وقتی مایکل امرسن جایزه می‌گیرد آدم خوشحال می‌شود و وقتی امی‌ می‌گیرد، خوشحال‌تر. برنده شدن مایکل امرسن مبارک بر همه‌ی کسانی‌که بن لاینس برای همیشه در خاطرات تصویری‌شان جاودانه شده.
نظرات (۹)