Permalink:    
درباره پرونده
طراح و برنامه‌نویس: امیر فکرآزاد [ای‌میل]
طراح لوگو: رضا عابدینی [سایت] [ای‌میل]

نویسندگان:
Permalink:   بازگشت به فهرست مطالب این شماره
previously on lost comic con 2009
محدثه
در ۲۵ جولای امسال در در سن‌دیه‌گو، لاستی‌ها هفتمین پنل خود را در مراسم سالانه‌ی comic con برگزار کردند. حضوری که در سال ۲۰۰۴ منحصر به نشست چند بازیگر اصلی و اعلام شروع سریال بوده، در هر دوره از این مراسم هر سال پررنگ‌تر و جذاب‌تر و هیجان‌انگیزتر شده. خرده اسپویلرهایی که نویسنده‌ها هر سال درباره‌ی سیزن بعد افشا می‌کنند، و به‌خصوص پخش فیلم «پایگاه ارکید» درcomic con 2007 و «Dharma Booth» در comic con 2008 که پیش از شروع سیزن ۴ و ۵، خبر از تم‌ اصلی این دو سیزن می‌دادند، انگیزه‌های مناسبی برای دنبال کردن اخبار مربوط به پنل لاست پیش از آخرین سیزن بودند. ضمن پیشنهاد تماشای فیلم‌های مربوط به این مراسم، بعضی از بخش‌های آن را در اینجا مرور می‌کنیم.

Damon Lindelof و Carlton Cuse در ابتدای پنل تأکید کردند که داستان را همزمان با پخش سریال نمی‌نویسند، صفحات مربوط به آخرین صحنه‌های لاست را از جورابشان در آوردند، به هم منگنه کردند، در جعبه‌ای با دو قفل گذاشتند، هر کدام کلید یکی از قفل‌ها را به گردنشان انداختند و وعده دادند که در شب فاینال در برنامه‌ی زنده‌ی Jimmy Kimmel جعبه را باز می‌کنند و گفته‌شان را ثابت خواهند کرد.

در پاسخ به سؤال‌های مختلف تماشاچیان، هر دو تأیید کردند که سیزن ۶ فضایی شبیه سیزن ۱ دارد و بسیاری از شخصیت‌های حذف شده در سیزن ۱ و ۲ در سیزن ۶ حضور خواهند داشت. همچنین ضمن تأیید مرگ فارادی، تأیید کردند فارادی در سیزن ۶ حضور خواهد داشت. ساختار روایی سیزن ۶ هم کاملن تازه است. نه از فلش‌بک و فلش‌فوروارد خبری است، نه از تایم ترول.

سه ویدیو پخش شد که به‌طور ضمنی تأیید می‌کردند انفجار بمب هیدروژنی واقعن گذشته را تغییر داده. ویدیوی اول تبلیغی مربوط به Oceanic Airlines بود که در آن ادعا می‌شد این هواپیمایی سابقه‌ی سی سال پرواز امن دارد. ویدیوی بعدی تبلیغی برای Mr. Clocks (جوجه‌سوخاری‌فروشی هرلی) بود که در آن هرلی توضیح می‌داد از وقتی پول لاتاری را برده زندگی‌اش سرشار از خوشبختی بوده، و در سفری که به استرالیا داشته خواب جوجه می‌دیده. ویدیوی بعدی بخشی از برنامه‌ی America Most Wanted بود که در آن مجری از مردم می‌خواست اگر از مجرمی فراری به‌نام "کیت آستن" خبری دارند به پلیس اطلاع دهند. در این ویدیو همچنین توضیح داده شد که کیت درواقع ناپدی‌اش را نکشته و فرد دیگری در این حادثه به قتل رسیده.

یکی از تماشاچیانی که برای سؤال پرسیدن بلند شد، Jorge Garcia (بازیگر نقش هرلی) بود و این سؤال را مطرح کرد که با توجه به ویدیوهای پخش شده، درواقع انگار سیزن ۱ تا ۵ اتفاق نیفتاده و این یک تقلب بزرگ است. DL و CC گفتند که نمی‌توانند توضیح بدهند، ولی او باید به‌شان اعتماد کند. JG هم گفت که بار آخری که به آن‌ها اعتماد کرده گفته بودند که داستان نیکی و پائولو چیز فوق‌العاده‌ای خواهد بود... DL با شرمندگی خواهش کرد که این‌بار «واقعن» به‌شان اعتماد کند و اگر سؤال دیگری دارد بپرسد. JG گفت با توجه به اینکه سیزن ۶ آخرین سیزن است و قرار است همه‌ی سؤال‌ها پاسخ داده شوند، آیا نهایتن خواهیم فهمید که اسپری آسم شنون که دست سایر نبود، بالاخره کجا بود؟ از آن طرف سالن صدای For crying out loud, Jorge بلند شد، صدای Michael Emerson که شدیدن شاکی بود از اینکه JG قانون «هر نفر یک سؤال» را شکسته و دارد وقت جلسه را با سؤال‌های مزخرفش می‌گیرد. JG از او خواست که آرام باشد و گفت که من دارم نقش بازی می‌کنم. ME شروع کرد به مسخره کردنش که حواسش نبوده او دارد نقش بازی می‌کند و با سرعت بین خودش و کاراکتر هرلی رفت و آمد می‌کند، و ادای duuuuuude گفتن هرلی را درآورد. JG توضیح داد که دلیل واقعی ناراحتی ME این است که او می‌خواسته نقش هرلی را بازی کند و موفق نشده. ME باز هم با مسخرگی پاسخ داد که همه می‌دانند او قرار بوده سه قسمت بازیگر مهمان باشد و بعد تبدیل شده به بازیگر اصلی، با نقش مهمی که منحصرن برای «او» نوشته بوده اند. JG افشا کرد که ME حتی برای نقش هرلی تست هم داده، و در ادامه فیلم تست بازیگری ME برای نقش هرلی پخش شد! در ادامه ME و JG هم به DL و CC پیوستند.

تماشاچیان به پرسیدن سؤالات خود ادامه دادند. CC تأیید کرد که در سیزن ۶ گذشته‌ی ریچارد آلپرت را خواهیم دید، همچنین مجددن جولیت را.

یکی از تماشاچیان داشت درمورد این‌ می‌پرسید که اگر گذشته تغییر کرده باشد، یعنی افرادی که قرار است بمب را منفجر کنند اصلن به جزیره نیامده اند و این پارادوکس چطور قرار است حل شود، که ناگهان بینی‌اش شروع کرد به خون‌ریزی و تقاضا کرد صبر کنند تا constantاش را دربیاورد، که یک آب‌جوی Dharma بود.

یکی دیگر از تماشاچیان گفت که از طرفداران سرسخت ریچارد آلپرت است و سؤالش این بود که آیا Nestor Carbonell، بازیگر نقش ریچارد، از خط چشم استفاده می‌کند؟ (ظاهرن این سؤال سابقه‌ی طول و درازی دارد. کافیست نام NC را سرچ کنید و ببینید که NC eyeliner و NC mascara از اولین پیشنهادهای گوگل هستند. DL و CC پارسال در یکی از پادکست‌هایشان جوری قسم می‌خوردند که چنین موضوعی واقعیت ندارد که معلوم بود هزاران بار دیگر هم درباره‌اش توضیح داده اند. ME نیز در مصاحبه‌ای گفته که NC را دیده که با همین چشم‌ها از خواب بیدار می‌شود، NC هم یک بار گفته بود که این complex دوران کودکی هنوز هم من را رها نمی‌کند...) DL و CC بعد از مشورت با یکدیگر پاسخ دادند که NC دارد در پشت صحنه دارد آماده می‌شود که بیاید و الان از خودش سؤال می‌کنیم. بعد ویدیوی NC در اتاق گریم پخش شد که داشت به خودش کامپلیمان می‌داد که Richard Alpert is not immortal, YOU are. بعد هم یک مداد درآورد و شروع کرد به کشیدن زیر چشمش. مداد را نگاه کرد و شروع کرد به عوامل پشت صحنه بد و بیراه گفتن که رنگ مداد cobalt است درحالیکه او همیشه از onyx استفاده می‌کند. بعد متوجه حضور دوربین شد، و به فیلمبردار حمله کرد، فیلم قطع شد و NC روی صحنه آمد.

DL و CC گفتند تکلیف غذاهای دارما که از آسمان می‌افتاد در این سیزن معلوم می‌شود. همچنین این نکته را مطرح کردند که جیکوب هرگز جز در هیأتی که در اپیزود پایانی سیزن ۵ دیدیم در سریال ظاهر نشده است (بهتر بود این سؤال را درمورد دشمن‌اش جواب می‌دادند...)

ویدیویی از صحنه‌های مختلف سایر در سریال پخش شد و در ادامه Josh Holloway (بازیگر نقش سایر)‌ روی صحنه آمد. وقتی از او خواسته شد سؤالش را مطرح کند، با شوک دهنده‌های others، DL را شوک داد و کلیدش را برداشت، و CC را هم تهدید کرد که اگر کلیدش را ندهد همان بلایی را سرش خواهد آورد که سر JJ آورده.‌(JJ Abrams خالق لاست و نویسنده‌ و کارگردان دو اپیزود اول است). CC خنید و گفت که این JJ نیست، ‌Damon Lindelof است، JH خنگ‌بازی در می‌آورد و حتی نتوانست Lindelof را درست تلفظ کند. در نهایت هر دو کلید را برداشت، در صندوق را باز کرد، کاغذها را درآورد و لی برای خواندنشان مکث کرد. ME در این لحظه تشخیص داد که او نمی‌تواند بخواند چون سواد خواندن ندارد، و JH گفت که عینکش را جا گذاشته. ME با عصبانیت ورقه‌ها را از دستش گرفت و شروع کرد به خواندن، ولی ظاهرن اسکریپت‌ها مربوط به سریال Heroes بود!

در پایان هم Dominic Monaghan (بازیگر نقش چارلی) روی صحنه آمد؛‌ که بعدن (نه در این مراسم) گفته شد قرار است در سه اپیزود از سیزن ۶ بازیگر مهمان باشد. همچنین تأیید شده که ریچارد آلپرت در سیزن ۶ سرانجام یکی از کاراکترهای اصلی خواهد بود.


فقط ۶ ماه مانده تا آغاز سیزن ۶.
نظرات (۱۰)