Permalink:    
درباره پرونده
طراح و برنامه‌نویس: امیر فکرآزاد [ای‌میل]
طراح لوگو: رضا عابدینی [سایت] [ای‌میل]

نویسندگان:
Permalink:   بازگشت به فهرست مطالب این شماره
رؤیاهای جاناتان تويومارتين
ميعاد.ب
ثبت اختراعات بیشتر از آن‌چه نام‌اش در کشورهای درحالِ‌توسعه و جهان چندم مطرح باشد، کیفیت‌اش در بسیاری از نقاط کره‌ی ما مهم است. از این خبره‌های گنده بگذریم که نگارنده در کلام دو به هیچ بازنده است. کانسپت جالبی دیدم در راستای اصلاح الگوی مصرف، البته در فرنگ و ممالک اجنبی که حالا همه کارشان را کرده‌اند، بعد از استعمار و دخالت در امور بقیه و اندکی هم اشاعه‌ی چیزهای بد لابد، وقت کرده‌اند به صرفه‌جویی در آب هم فکر کنند.

طرح یک شبه‌وان در مسابقات AIGA امسال مطرح بود که از طرف اعضای تیم طراحی سامسونگ ارائه شد. تعدادی حسگر و کنترل‌کننده در کف‌اش تعبیه شده که در تنظیم آب خیلی راحت کمک می‌کند. مثلا هرچقدر به طرف کله‌اش بروید جریان آب بیشتری را طلب کرده‌اید و... در ضمن این سیستم هوشمند توسط یک نمایشگر تعداد گالن آب مصرفی‌تان را هم نشان می‌دهد.

کانسپت دیگری که نظرم را جلب کرد به خودروی تازه‌ی استون‌مارتین متعلق است که حاصل رفاقت تازه‌اش با تویوتاست. در واقع کپی هوشمندانه‌ای است از IQ تویوتا با امکاناتی البته بیشتر و سبزتر (از جهت کمک به محیط زیست) نام این خودرو که قرار است ابتدا در حجم کم تولید شود Cygnet (بچه قو؟) است و تقریباً قیمتی معادل بیست هزار یورو دارد.

همکاری استون مارتین و تویوتا به Nürburgring برمی‌گردد که تجهیزات گاراژشان را با هم تقسیم کردند. Nürburgring پیستی است به طول بیش از ۲۰ کیلومتر در نوربرگ آلمان که به علت پیچ‌ها و شرایط متنوعی که دارد، برای آزمایش فنی بیشتر خودروها قبل از تولید مورد استفاده قرار می‌گیرد.

نظرات (۲)