Permalink:    
درباره پرونده
طراح و برنامه‌نویس: امیر فکرآزاد [ای‌میل]
طراح لوگو: رضا عابدینی [سایت] [ای‌میل]

نویسندگان:
Permalink:   بازگشت به فهرست مطالب این شماره
previously on lost LOST polls
محدثه
برای خیلی از آدم‌ها، رأی دادن و نظر دادن و امتیاز دادن و قضاوت کردن و انتخاب کردن، و فهمیدن نظر دیگران در مواردی که برایشان مهم است، کار جذابی‌ست. بیراه نیست اگر یکی از وبلاگ‌های خانواده‌ی DARK UFO،‌ مهم‌ترین مرجع تئوری‌ها و تحلیل‌ها و اسپویلرهای لاست، نامش lostpolls باشد و با روزی ۱۰-۱۲ نظرسنجی، به‌طور دائم نظرات هواداران لاست را در مسائل ریز و درشت مربوط به لاست جمع‌آوری کند. این وبلاگ به‌طرز عجیبی اعتیاد آور است، ممکن است به‌طور اتفاقی پیدایش کنی و بخواهی در یکی دوتا از نظرسنجی‌هایش شرکت کنی تا با حال و هوای اجتماع پروپاقرص‌ترین طرفداران لاست از همه جای دنیا آشنا شوی، ولی سؤالات جذاب و نتایج جذاب‌ترشان مدت‌ها مشغولت کنند. در این شماره‌ی پرونده که در فضایی داغ و انتخاباتی منتشر می‌شود، بعضی از نتایج نظرسنجی‌ها را مرور می‌کنیم.

دود سیاه به اعتقاد بسیاری همان دشمن جیکوب است. عده‌ی کمتری هم معتقدند دقیقن همان نیست، ولی هر دو در یک سمت قرار دارند. کریستین شپردی که در جزیره می‌دیدیم هم تجسد همان دشمن جیکوب است.

بهترین اپیزود بن-سنتریک، The Man Behind the Curtain است.

بهترین مرگ لاست، مرگ شهادت‌گونه‌ی چارلی است و بعد هم مرگ مشابه جولیت. بهترین اپیزود پیش از مرگ هم اپیزود مربوط به چارلی است.

بهترین دوران لاک همان اوایل سیزن ۱ است، همان دوره‌ای که لاک آدم مرموزی بود و به شکار گراز می‌رفت. نه وقتی می‌خواست جزیره را درک کند، نه وقتی ایمان داشت، نه وقتی ایمانش را از دست داد، و نه وقتی قرار شد رهبر others شود.

بهترین صحنه‌ی درگیری، درگیری کیمی و سعید بوده و با فاصله‌ی کمی از آن، درگیری جک و سایر در اپیزود پایانی.

Nestor carbonell، بازیگر نقش ریچارد، underratedترین بازیگر در بین کل بازیگران، اعم از اصلی و مهمان و recurring.

محبوب‌ترین ارجاعات لاست، ارجاعات ادبی آن است (مانند the man behind the curtain یا alice in wonderland)،‌ نه ارجاعات فلسفی و مذهبی.

در نظر سنجی‌های متعدد از پایان سیزن ۳ تا کنون، برای اکثریت قریب به اتفاق هواداران ریچارد اولویت اول را برای محوریت در یک اپیزود، و همچنین برای تبدیل شدن از شخصیت مهمان به اصلی داشته.

بهترین فاینال لاست همچنان through the looking glass است. بزرگترین game changer در کل داستان تا کنون هم شروع فلش فورواردها از انتهای سیزن ۳. بهترین اپیزود یکی مانده به آخر هم greatest hits، همان اپیزود چارلی سنتریک فوق‌العاده.

اگر قرار باشد پایان لاست متوجه شویم کل داستان در ذهن یکی از شخصیت‌ها می‌گذشته، بیشترین‌ها دوست دارند این شخصیت هرلی باشد!

ناامیدکننده‌ترین نکته‌ی اپیزود پایانی سیزن ۵، انگیزه‌های احمقانه‌ی افراد برای کارهایی که میکردند بوده و بعد از آن هم نبودن دزموند. مرگ لاک ظاهرن اهمیت چندانی نداشته.

بهترین رویا، رویای لاک است در فرودگاه، قسمت سوم سیزن ۳. با آن موسیقی جادویی.

درمورد دوست‌داشتن داستان مربوط به مربع عشقی، اکثریت یا گفته‌اند no یا گفته‌اند absolutely not.

سر این موضوع اتفاق نظر وجود دارد که incident همان انفجار بمب هیدروژنی است. همان که مایلز هم گفت.

بدترین parent لاست آنتونی کوپر است، پدر جان لاک، بعد از آن هم راجر لاینس.

محبوب‌ترین دوتایی لاست، اول دزموند و پنی هستند و بافاصله‌ی کمی از آن‌ها، جان و بن!

داغ‌ترین مرد لاست ... خوب مسلمن سایر است. طرفداران کریم باقری هم ظاهرن آنقدر زیاد هستند که رتبه‌ی بعدی، البته با فاصله‌ی زیاد، متعلق به جک باشد. بعدی دزموند است، بعدی ریچارد، و بعدی بن. بله. بن. ظاهرن ۵ درصد از هواداران لاست با نویسنده‌ی previously on lost هم عقیده‌ اند.

داغ‌ترین زن لاست... جولیت است! ظاهرن آقایان ایرانی زیاد سمت این وبلاگ پیدایشان نمی‌شود (; غصه نخورید، کیت هم با ده درصد اختلاف رتبه‌ی بعدی را دارد.

بهترین بازی سیزن ۵ را مایکل امرسن داشته، در اپیزود dead is dead

محبوب‌ترین رهبر others ریچارد آلپرت است. نه لاک، نه بن، نه ویدمور. رهبر فعلی هم باید ریچارد باشد.

بیشتر نظردهنده‌ها معتقدند که دشمن جیکوب شخصیت منفی داستان است. ظاهرن سر خوب‌ها و بدها بالاخره دارد توافق حاصل می‌شود. به اعتقاد اکثریت، بن هم جزو good guys است.

و سرانجام این‌که اکثریت دوست دارند نام آخرین اپیزود این باشد: It Only Ends Once
نظرات (۶)