Permalink:    
درباره پرونده
طراح و برنامه‌نویس: امیر فکرآزاد [ای‌میل]
طراح لوگو: رضا عابدینی [سایت] [ای‌میل]

نویسندگان:
Permalink:   بازگشت به فهرست مطالب این شماره
کلیپس در ابتدا
امیرحسین هاشمی
مشخص است که پرونده مجله‌ای اینترنتی است. و از اسمش برمی‌آید که هر شماره‌اش موضوعی خاص داشته باشد که تمام مطالب پیرامون آن نوشته می‌شوند. اما قسمت دوم درست نیست؛ هرچند که قرار بود باشد. به هر حال با بررسی تجربه‌هایمان دیدیم که نوشتن چند مطلبِ «باکیفیت» درباره‌ی یک موضوع کاری بسیار دشوار (و در این سطح: ناممکن) است و به همین خاطر این‌گونه شد که هر ستون ساز خودش را بزند؛ اما خاص و محدود.

شماره‌ی افتتاحیه‌ی پرونده می‌خواهد چیزی در حد معرفی کار ستون‌ها و شاید کمی بیشتر از آن باشد. شما مطالب این شماره را می‌خوانید و از سبک کار هر ستون که خوشتان آمد، بعداً مطالبش را دنبال می‌کنید. اما پیشنهاد من این است که به این معرفی اکتفا نکنید. صبر کنید و حداقل مطلب بعدی را هم ببینید و آن‌وقت تصمیم بگیرید. پرونده فعلاً هر سه هفته منتشر می‌شود. شنبه‌ها.

در این شماره – غیر از خود کلیپس – هفت ستون هست که در شماره‌های بعدی احتمال افزایش آن‌ها وجود دارد. شاید نویسنده‌ها هوس کردند در ستون همدیگر بنویسند، شاید در یک شماره چند نویسنده بخواهند مطلبشان در یک ستون منتشر شود و هر حالت دیگری از این دست. منظور این است که پرونده از این نظرها انعطاف‌پذیر است.

بعداً صفحه‌ی «درباره» و این‌حرف‌ها درست می‌شود. اما باید اینجا تشکر ویژه‌ای کنم از آقای رضا عابدینی به خاطر طراحی لوگوی سایت و امیر فکرآزاد برای برنامه‌نویسی و سایر کارهای فنی که به بهترین شکل ممکن انجامشان داد.

نام این مطلب هم عنوان کتابی است شامل طرح‌های گرافیکی رضا عابدینی.
نظرات (۸)