Permalink:    
درباره پرونده
طراح و برنامه‌نویس: امیر فکرآزاد [ای‌میل]
طراح لوگو: رضا عابدینی [سایت] [ای‌میل]

نویسندگان:
Permalink:   بازگشت به فهرست مطالب این شماره
رؤیاهای جاناتان تاتزو نیشی
ميعاد.ب


تاتزو نیشی، متولد ۱۹۶۰، ناگویا/ژاپن
اگر یکی از میدان‌های تهران را در اختیارش بگذارند، شاید ایران را به تحسین وادارد. درست مثل وقتی که به نانت در فرانسه رفت و از میدان پالاس رویال هتلی ساخت که حتما شبی خاطره‌انگیز را برای مسافرانش رقم زده است.نیشی فارغ‌التحصیل هنر از دانشگاه‌های ژاپن و آلمان است و بیشتر از بیست سال است که در کلن آلمان زندگی می‌کند.او از هر چیزی برای پروژه‌هایش استفاده می‌کند. چیزهایی که هر روز می‌بینیم‌شان، در خانه یا در خیابان‌های شهر. نیشی، انگار جوری دیگر آن‌ها را می‌بیند. از تیر چراغ‌برقی برای روشنایی یک آپارتمان استفاده می‌کند یا با استفاده از جرثقیل کافه‌ی مون رایدر را برپا می‌کند که مشتریانش لذت ناب نوشیدن یک قهوه در آن را فراموش نکنند.

میدان پالاس رویال در سال ۱۷۹۰ و حوض فواره‌اش در سال ۱۸۶۵ در نانت ساخته شده و خب درک کاری که نیشی با آن کرد مثل دیگر پروژه‌هایش سخت و عجیب است. هرچند قبلا در هلند و با مجسمه گات ارشینت (اگر تلفظ‌اش را درست گفته باشم) یا در پروژه هتل کانتیننتال شبیه به آن را اجرا کرده بود.

تاتزو نیشی پروژه‌های مختلفی را در کشورهای مختلفی چون ژاپن، هلند، آلمان، اسپانیا و ... به نمایش گذاشته که در وب‌سایت‌اش می‌توانید تصاویری از آن‌ها را بیابید.

+ تاتزو نیشی
نظرات (۲)