Permalink:    
درباره پرونده
طراح و برنامه‌نویس: امیر فکرآزاد [ای‌میل]
طراح لوگو: رضا عابدینی [سایت] [ای‌میل]

نویسندگان:
Permalink:   بازگشت به فهرست مطالب این شماره
تیغ روی شیشه ترحم
امیرحسین هاشمی
این مطلب را تقریباً می‌شود ادامه‌ی آزار شماره‌ی پیش دانست. اما برای اجرای این آزار، بیشتر از این‌که شکل آزار شماره‌ی پیش مهم باشد، موضوع آن مهم است: عصبانی‌کردن طرف مقابل، در عین بی‌گناهی و حماقت. پس هروقت توانستید طرف مقابلتان را طوری عصبانی کنید که هیچ گناهی متوجه شما نباشد، وقت اجرای این روش است.

بعد از ابراز عصبانیت طرف مقابل، با تکنیک‌های کلامی و رفتاری‌ای که البته شاید نداشته باشید، خودتان را به مظلومیت بزنید. اگر طرفْ شمر ذی‌الجوشن نباشد، احتمالاً کمی دچار عذاب وجدان می‌شود و سعی می‌کند اوضاع را درست کند. در این حالت شما هیچ حرکتی انجام ندهید. سکوت بهترین کار است. او مدام می‌خواهد از سوءتفاهم درتان بیاورد و شما مدام خود را کوچک حس می‌کنید و شاید بتوانید در این مرحله کمی با حرف‌هایتان به وخامت اوضاع او دامن بزنید. همین‌طور که سعی می‌کند موضوع را از دل شما بیرون بیاورد، کم‌کم دارد دلش برایتان می‌سوزد. این همان مرحله‌ای است که قرار بوده به آن برسیم. بهتر است که با همین حالت و بدون حل‌شدن اوضاع از هم خداحافظی کنید. بگذارید فردا و پس‌فردا هم که از آن مسیر رد شد، یاد حرکتش بیفتد و عذاب بکشد. بعدتر که همدیگر را دیدید، طوری برخورد می‌کنید که انگار اتفاقی نیفتاده است.

ترحم از آن حس‌هایی است که برای هر دو طرف آزاردهنده است. اما این‌بار شما به این موضوع واقفید و تنها یک‌طرف ماجرا آزار می‌بیند.
نظرات (۱)