Permalink:    
درباره پرونده
طراح و برنامه‌نویس: امیر فکرآزاد [ای‌میل]
طراح لوگو: رضا عابدینی [سایت] [ای‌میل]

نویسندگان:
Permalink:   بازگشت به فهرست مطالب این شماره
رؤیاهای جاناتان مدیا پلازا
ميعاد.ب

از ساختمان‌های مسکونی تا تجاری، پروژه‌های کوچک تا بزرگ، موسسه هلندی 123DV از گروه‌های موفق در زمینه معماری و طراحی داخلی است. ساختمان مدیا پلازا در اوترخت یکی از پروژه‌های بزرگ و موفق این شرکت محسوب می‌شود. در بین سالن‌های همایش و نمایشگاهی، مدیا پلازا ویژگی‌هایی منحصربه‌فرد دارد. هشت سالن اجتماع و سالن همایش اصلی که ظرفیت هفتصد نفر را دارد، از بخش‌های اصلی این ساختمان هستند.


نکته‌ای که در طراحی مدیا پلازا بسیار اهمیت دارد و نقطه‌ی قوت آن است، استفاده از منابع نور متعدد و روش‌های متنوع نورپردازی است. کاربرد وسیع LED در سرتاسر این ساختمان جلوه‌ای زیبا و چشم‌نواز به آن داده. دیوارهای راهروها، سالن‌های اجتماع و سالن اصلی همایش، همگی قابلیت تغییر رنگ دارند.

رستوران Divinatio جایزه بهترین طراحی رستوران در سال ۲۰۰۸ را برای 123dv به ارمغان آورد؛ هم به دلیل نمای زیبا و هم به جهت طراحی داخلی و مصالح مناسب در راه ارتقای جلوه‌های بصری و لمسی.

نوشته‌های این ستون به علت چیزی که «پرداختِ کم» گفته می‌شود، اگر نام مختصرنویسی افراطی را رویش نگذاریم، به حق جای انتقاد دارد. نگارنده جدا از علاقه به اختصار و کوتاهی در نوشته، ضعف خود را در اصول نوشتاری پنهان نمی‌کند. هر چند این مسئله به این‌جا محدود نمی‌شود و البته یکی از تناقض‌های همیشگی ایشان در دوران تحصیل، عدم نیاز به برگه‌ی اضافی در امتحانات بوده است.

پیوند:
123DV Architectuur & Consult
نظرات (۱)